Školení týmu vaší lékárny

Rychlý přístup k ellaOne® po nechráněném pohlavním styku je důležitý. Pokud ženy vstoupí do vaší lékárny a chtějí nouzovou antikoncepci, je klíčové, aby váš tým věděl, jak má reagovat, a poskytl ženě pomoc při zabránění nechtěnému těhotenství.

Portrait of Smiling Woman Pharmacist in Pharmacy

Váš tým by měl vědět následující:

  •  Vaše lékárna nabízí nouzovou antikoncepci.
  •  Zda je nutno ženu požadující nouzovou antikoncepci odkázat na lékárníka, nebo zda může tuto antikoncepci vydat kterýkoli člen týmu.
  •  Vaším cílem je poskytnout ženě nouzovou antikoncepci s co nejmenšími problémy.

 

V rámci školicích sezení můžete použít další příklady nebo přehrát scénáře umožňující týmu získat větší sebedůvěru, aby mohl snadněji zvládat žádosti o nouzovou antikoncepci.
Můžete týmu zdůraznit, že postup vydání ellaOne® by měl být pokud možno bezproblémový. Členové týmu by si měli uvědomit, že pro ženu může jít o velice emocionální zážitek. Ve velkém průzkumu v rámci EU se zjistilo, že 50 % žen se stydí, když žádá nouzovou antikoncepci,1 proto je vhodné použít přátelský a profesionální přístup. Jiné ženy mohou žádat o nouzovou antikoncepci způsobem, který může být pro členy týmu nebo pro vás nepříjemný, například pokud se chovají hrubě či vulgárně nebo poskytují příliš mnoho intimních podrobností.  Součástí přehrávání scénářů může být také zvládnutí takových situací.
Odkazy
1. Data v evidenci společnosti HRA. Harris Interactive 2013.