Školení pro lékárny k podpoře ellaOne®

ellaOne® (30 mg ulipristal acetátu) je nouzová antikoncepce v pilulce, která je nyní v Evropě k dispozici v lékárnách bez předpisu.

Dostupnost nouzové antikoncepce v pilulce bez předpisu je klíčová pro zvýšení přístupu a minimalizaci opoždění při jejím užívání. To je zvlášť důležité proto, že nouzová antikoncepce v pilulce je tím účinnější, čím dříve po nechráněném pohlavním styku je užita.

Poradenství ze strany personálu lékárny a účinnost nouzové antikoncepce jsou dva nejdůležitější faktory při výběru nouzové antikoncepce v pilulce.1

Tento web byl vytvořen, aby vám umožnil získat více informací o přípravku ellaOne®. Tento web je určen pouze pro kvalifikované zdravotnické pracovníky. Je zaměřen na komunitní lékárníky v zemích Evropské unie, asistenty v lékárnách a další zaměstnance v týmu lékárny, kteří mohou vydávat nouzovou antikoncepci.

Díky tomuto webu budete moci provádět zodpovědná a informovaná doporučení a poskytovat příslušné poradenství pro ženy, které si ve vaší lékárně vyžádají nouzovou antikoncepci.

more

Také vám pomůže poskytnout příslušné poradenství týkající se přípravku ellaOne® i následné antikoncepční péče s cílem podpořit nejlepší zdravotní výsledky.

trombonebackbottom
Odkazy
1.Singh S et al. Stud Fam Plann 2010; 41: 241-50.